• TROiLS

Covid-19'a (Corona Virüs) Aşı Üretmek Neden Zordur ve Etkili bir Yöntem Değildir?

Başından beri yaptığımız çalışmalar neticesinde iddia ettiğimiz konu, aşı üretimi veya Covid-19'a karşı etkili bir aşının olamayacağı yönündedir. Bu iddiamızda ki dayanak Covid-19 'un mutajenik etkisi sonrası oluşan bozuk protein yapılarıdır.
Sentez sonrası, oluşan hücrelerde;

Spike Glycoprotein (S),

Envelope,

Hemaglutinin-esterase dimmer (HE)


Oluşan hücrede yukarıda saydığımız bozuk protein yapılar açığa çıkmaktadır.


orf1a, orf1b ve spike denen 3 ana kısım yer alıyor. Bu kısımlardan spike diye adlandırılan taç kısım virüsün, sağlıklı hücrelere enfekte olmasını hızlandırdığı gibi, mutasyonal aktivite de göstermektedir.


Bu yüzden aşı üretilse bile, spike ile tetiklenen ve yeni açığa çıkacak mutajenik etki görmüş yeni hücreler oluşabilmektedir. Bu bağlamda ya yeni tip aşıların üretilmesini zorunlu kılacaktır, yada alternatif yöntemler geliştirilmesi daha verimli olacaktır.


Bu veriler ışığında, bizim kanaatimiz önleyici ve koruyucu etki gösteren gıda takviyesi benzeri ürünler üzerinde çalışılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyiz.


Çünkü geçmiş zamanda Coronavirüs için aşı üretilmiş olsaydı, bugün o aşı mutasyona uğramış Covid-19 için etki edemeyeceği için, tekrar Covid-19 için aşı geliştirilmesi zorunlu olacaktı. Ve yine bugün Covid-19 için aşı bulunsa dahi ki çok zor ihtimal, yarın Covid-19 mutajenik etkisi sonucu Covid-20 virüsü çıkarsa Covid-19 aşısı Covid-20 de iş görmeyecektir. Bu yüzden tekrar bir aşı çalışması daha zaruri olacaktır.


Madem böyle yapıda bir sistem ise, bu tarz rna yapıdaki virüsler için Hücre duvarını güçlendirici, hücreyi mutajenik etkili ajanlara karşı koruyucu gıda takviyesi geliştirmek en doğru adım olacağından biz çalışmalarımıza bu doğrultuda başladık.


Sektörde 15 yıllık tecrübemize dayanarak şuı öngörüde bulunuyoruz, Covid-19 için verimli bir aşı geliştirilmeyecektir. Görecek ve şahit olacaksınız;

Ya İlaç ya da Gıda Takviyesi piyasaya ileri ki günlerde arz edilecektir.


Biz, Gıda takviyesi gelitşirme yolunu yüzden tercih ettik. Geliştirmekte olduğumuz bu gıda takviyesinin benzer veya muadil formülündeki ürünün dünya pazarına ilk ABD tarafından arz edileceği iddiasındayız :) Lakin ABD ile aynı anda Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde %100 Türk firması tarafından arz edildiğinde şaşırmayın:)


Sağlıcakla kalın.

18 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör