• TROiLS

Covid-19 (Corona Virus) Nedir? Neye Benzer? Nasıl Çalışır?

En son güncellendiği tarih: 3 Nis 2020

CORONA VİRÜS CANLI MIDIR? NASIL BİRŞEYE BENZER? NEDİR ? (bunların cevabını öğrenmek isteyenler okuyabilir)Düşmanını bilmeden, savaşabilir misin?


Önce düşmanı tanımak gereklidir. Bu yüzden covid-19 u tanımadan strateji geliştirmek zaman kaybı olabilir.

Herkes gibi bizde takip ediyoruz. Üzülüyoruz.

Doktor, profesör vs vs onlarca Alim insan çıkıyor, konuşuyorlar yazıyorlar iyi hoş ama onlarca yanlış denilecek doğru lanse edilen veri kirliliği var.


Corona virüs BİR CANLI DEĞİLDİR.


10 Doktor unvanlı konuşmacıyı dinlendiğimde hayal kırıklığı yaşıyorum. Bilim insanı vasfı ile yapılan açıklamaların bazılarını dinledikçe ÜLKEDE SON 10 YILLIK EĞİTİM SİSTEMİNİN NE KADAR ZALİM OLDUĞUNU GÖRÜYORUM.

Yahu daha VİRÜSÜN TANIMLAMASINI BİLMEYEN BU İNSANLAR NASIL BU vasıflarda hizmet veriyor şaşıyorum.

BELKİ faydası olur en azından düşmanı sizlere biz tarif edelim.


CORONA VİRÜS canlı değildir.

Corona virüs LİPİT yapıda protein molekülüdür.


Herkesin anlayabilmesi adına örneklendirecek olursak ;

D vitamini gibi birşey olduğunu düşünebilirsiniz. D vitaminini iyi huylu cansız besin, Corona virüsü kötü huylu cansız besin gibi kafanızda şekillendirebilirsiniz.. Tıpkı bu D vitamini gibi Corona virüs de cansızdır, yemdir. Bunlar vucuda girdiği anda yem olarak girdiği her hücrenin tüm yapılarını bozmayı başarır ve vucut tarafından durdurulmazsa hastalık açığa çıkar, durdurulursa hastalığı yenmiş olursunuz.

D Vitaminini doğrudan güneşden alabildiğimiz gibi CORONA virüsüde aynı denli havadan alabilmekteyiz.

Yani düşmanımız gözle görülmyen, kokmayan, rengi olmayan bir YAĞ MOLEKÜLÜDÜR.

Bu yüzden ALKOL, SODYUM HİDROKSİT , POTASYUM HİDROKSİT gibi maddeleri içeren ürünler VİRÜSÜ ÖNLEMEKTEDİR.


Nasıl önlüyor diye merak ediyorsanız ;


Alkol, sodyum hidroksit, potasyum hidroksit bu materyaller lipidlerin karbon bağlarını payçalayarak çözer ve bu çözülme kimyasal reaksiyona sebep olur. Bu kimyasal reaksiyon sonunda lipidlerin yapısı bozularak yeni bir şekil alırlar. Bu yüzden corona virüs de bir lipid molekülü olduğu için aynı şekilde bu materyalleri içeren bileşenler virüs vucuda girmeden parçalancağı için girişi engellenir.

Yani suya yağı koydunuz baktınız su altta yağ üstte. Karışmaz değilmi ? Hah

İşte 25 yaşındaki genç delikanlı hapşurunca eğer bu corona virüs onun tükrüğüne yerleşmişse , hapşurduğu anda o tükrük üzerinde yüzen Corona virüs molekülü tükrükle karışamadığı için doğru etrafınızdaki GOCANIN şlap yapıştı sakallara. Ahaaa o GOCA sakalı sıvazlayıp elide ağza değdimi aha CORONA virüs daldı içeri. Neden çünkü o tükrük üzerinde yüzen görünmeyen bir yağ molekülü olan corona virüs hala aynı şekilde durduğu için içeri girebildi. AMA şayet GOCA elleri sabuladığında sakallarıda sabunlu sıvazlayıverdiği anda o tükrük üzerindeki corona virüs sabundaki SODYUM hidroksitle karşılaştığı anda tükrükle birlikte sabun halini alacak. Yani su ile yağın birbiri içinde karıştığında sabun olması gibi o virüsde bir nevi sabunlaşacak ve içeri dalamayacak.

OLAYIN HALK DİLİ bu. İLİM irfan dilinin ayarı bozulmuş zaten bari halk anlasında ne olduğunu bilerek hareket etsin.


Bu bağlamda şu uyarıları yapmak isterim ;

Evet maske korur, ama maskede nefes aldığınız alan ISLANIRSA KORUMA ÖZELLİĞİNİ YİTİRİR.

Evet eldiven korur, ama eldiven üzeri nemli ve ıslak kullanılırsa VİRÜSÜN YAYILMASINA aracılık etmiş olursunuz.

1 METRE KURALI yanlıştır. Kim diyorsa saçmalıyor. Bulunulan ortamda rüzgarın veya moleküllerin taşınma hızı önemlidir. Yani dakikada 2 km hızla esen bir rüzgarın olduğu alanda 10 metreden biri hapşursa dahi o virüs 10 metre ilerdekine bulaşır. Bu yüzden 1-2 metre hikayedir. Çıkaran alimede benden selam söyleyin ve şunu sorun ; Hava akımlarının hızını bilmeden neye dayanarak bulaşma mesafesini belirleyebilmektedir ?


Son olarak belki çoğunuz kızıp tepki gösterecek ama BULAŞMA ÖNLENEMEZ, sadece BULAŞMA YOĞUNLUĞU azaltılır.

Bu konudaki konuşma ve yazılarımızın amacı MİLLETİ BİLİMİN IŞIĞINDA bilgilendirmektir.

Sen kimsin diyen olursa ki olacaktır...

15 Yıldır Lipidler üzerine çalışan, üreten ve laboratuvarını kurmuş laboratuvarında 10 yılını vermiş, lipid teknolojileri üzerine 3 ana üretim prosesine sahip ve bu alanda uluslararası firmalar ve FEMA dahil danışmanlık faaliyeti göstermiş işin ehli olarak anlatmaya çalışan vatanperver bir çobandır diyebilirsiniz.


Kusura bakmayın ama bu iş daha virüsün ne olduğunu ifade edemeyen doktor işi değildir.

Ve yapılması gereken en önemli şey İLAÇ VE AŞI DAN ÖTE KORUYUCU geliştirmektir.

Koruyucu çalışmalarının başlangıç noktası LİPİDLERDİR. Yani corona virüsün yapısı bozulmuş proteinin vucuda girdiği anda hücreye kendini yemesi için daldığı andan başlanmalıdır.

Bu virüs bir nevi zehirli bir yemdir. Hücre duvarını bir baltayla parçalayıp içeri girer girmez kendini hücreye yedirecek lezzetli bir yem gibi gösteren bir proteindir. Bunun önüne geçmenin en etkili yolu yine benzer yapıda bir maddeyi hücre duvarının parçalanmasını önlemek amacıyla kullandırılmasıdır. Yani hücre duvarını koruyup, bu zehirli yemin girişini önleyerek hücrenin bunu tatmasını önletecek duvarı ördürebilmek gereklidir.

Tüm moleküler biyolog ve yüksek kimya mühendisi de dahil meslek gruplarının lipidler üzerinde çalışarak birşey geliştirmeleri en doğru yöntem olacaktır.

Aşı diyorsunuz AŞI enfekte olmuş hastaya etki etmeyeceğini demiyorsunuz. Eee aşı çıkana dek en az 9 ay geçmesi zaruru demiyorsunuz. İlaç diyorsunuz ama bir ilacın üretim prosesi gereği en az 9 ay daha ihtiyaç olacağını demiyorsunuz.

Bu bağlamda 9 ay boyunca enfekte olan ağır hastaların hepsi ölsün mü ? Enfekte olacağım korkusu saran 10 larca insan beklerken psikolojik hastalıklardan ne hale gelecek demiyorsunuz.

Birileri kit satacak , diğerleri ilaç geliştirecek , bir başkası aşı yapacak TÜRKİYE CUMHURİYETİ HANİ BANA HANİ BANA mı diyecek !!!

Elbette hayır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ de KORUYUCU, ÖNLEYİCİ üretmelidir. Mevzuat buna müsade eder, ülke alt yapısı buna uygun.

Hani ELEKTRİKLİ ARABA ÜRETEREK otomotiv sanayisinde açığı kapatırız diyen akıl neyse, İLAÇ VE AŞI DAN ZİYADE ÖNLEYİCİ KORUYUCU üretme aklıda aynıdır.

BUNU YAPABİLİRİZ...

(Bu yazıyı milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla paylaşabilirsiniz)

Sağlıcakla Kalın. Ergün Kesmez

131 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör